Jak dbać o buty Cano?

SKÓRZANE BOTKI:

Wszystkie skórzane botki są wykonane z wysokiej jakości materiałów przez meksykańskich rzemieślników. Wiemy, że chcesz się cieszyć nimi jak najdłużej, dlatego CANO przygotowało szczegółową instrukcję jak o nie dbać, aby służyły Ci przez wiele sezonów i wyglądały jak najlepiej.

Cano ma w swojej ofercie buty zarówno zamszowe jak i skórzane i należy o nie dbać w różny sposób. Zanim zaczniesz je czyścić, sprawdź dokładnie z jakiego materiału są wykonane Twoje CANO.

ZAMSZOWE BUTY CANO

Aby zabezpieczyć swoje zamszowe buty, użyj łagodnego sprayu ochronnego chroniącego przed plamami i wodą. Upewnij się, że dany preparat jest odpowiedni do zamszu. Możesz czyścić swoje zamszowe buty za pomocą miękkiej zamszowej szczotki do usuwania kurzu i zabrudzeń. Możesz też użyć odrobinę pary wodnej, jeśli wymaga tego przybrudzenie. Nie używaj wody.

Usuwanie plam

Na Twoich butach pojawiły się kleiste lub tłuste plamy? Możesz je usunąć, nakładając na noc mąkę kukurydzianą a następnie delikatnie usuwając jej nadmiar. W przypadku trudnych do usunięcia plam zalecamy użycie specjalnego środka do czyszczenia zamszu.

Uszkodzenia spowodowane wodą i olejem

Woda i olej mogą plamić zamsz, dlatego staraj się, aby Twoje buty nie miały z nimi kontaktu. W przypadku lekkiego kontaktu z wodą, przewiń w dół do sekcji „Co zrobić jeśli moje buty się zmoczyły?”. Jeśli uszkodzenie jest poważne, zalecamy skorzystać z usług pralni lub renowacji obuwia.

Przechowywanie butów

Prawidłowe przechowywanie skórzanych butów to jeden z najprostszych sposobów zapobieganiu uszkodzeniom i zachowaniu ich jakości. Przechowuj buty z prawidłami lub papierem w środku. Dzięki temu nie stracą kształtu i nie pomarszczą się. Gdy ich nie używasz, umieść je w bawełnianym, przewiewnym worku (unikaj używania plastikowych toreb), aby uniknąć zarysowań. Pamiętaj, aby przechowywać je z dala od bezpośredniego światła słonecznego i sztucznych źródeł ciepła (np. kaloryfer), ponieważ mogą one powodować blaknięcie, wysychanie i pękanie skóry.

Co zrobić, jeśli moje buty się zmoczyły?

  • Od razu wytrzyj buty miękką ścierką.
  • Nie używaj suszarki do włosów, ponieważ wysuszy to skórę Twoich butów
  • Wypełnij wnętrze butów gazetami, żeby wchłonęły całą wodę
  • Pozwól butom wyschnąć w temperaturze pokojowej, z dala od bezpośredniego słońca lub innego źródła gorąca
  • Po wyschnięciu nałóż na buty środek czyszczący i odżywczy do skóry lub zamszu
  • Kiedy buty są całkowicie suche możesz włożyć do ich środka prawidła, aby nie wysychały i nie marszczyły się