Jak dbać o buty CANO?

HUARACHES

Huaraches zostały wykonane ręcznie z roślinnie garbowanej skóry. Wiemy, że chcesz się cieszyć nimi jak najdłużej, dlatego CANO przygotowało szczegółową instrukcję jak o nie dbać, aby służyły Ci przez wiele sezonów i wyglądały jak najlepiej.

KROK 1. CZYSZCZENIE

Użyj czystej, suchej materiałowej ściereczki, żeby usunąć kurz czy brud z Twoich huaraches. Nie czyść ich wodą z mydłem.

KROK 2. ODŻYWIANIE SKÓRY

Sprawi, że Twoje huaraches dłużej będą cieszyły się połyskiem. Możesz używać produktów przeznaczonych do skóry takich jak delikatne kremy lub naturalne odżywki jeśli chcesz się pozbyć drobnych zarysowań, większych zabrudzeń lub po prostu chcesz je dokładnie wyczyścić. Upewnij się, żeby wykonać próbę nowego produktu na małym kawałku buta zanim użyjesz go na całości.

KROK 3. PRZECHOWYWANIE

Odpowiednie przechowywanie Twoich huaraches to jeden z najprostszych sposobów, żeby o nie zadbać. Kilka prostych porad:

 • Przechowuj swoje buty z papierem lub specjalnym prawidłem w środku. To sprawi, że nie stracą swojego kształtu.
 • Kiedy ich nie używasz włóż je do oddychającego bawełnianego worka, żeby uniknąć zarysowań. Plastikowy worek raczej nie będzie dobrym pomysłem.
 • Przechowuj je z dala od słońca, ponieważ może to spowodować wyblaknięcie koloru.
 • Przechowuj z dala od źródła ciepła (np. kaloryfer), ponieważ wysuszają one skórę.

Jak wyczyścić naturalną kauczukową podeszwę?

Zmieszaj ze sobą ciepłą wodę z kilkoma kroplami detergentu do czyszczenia (najlepiej takiego, który jest przyjazny środowisku, aby uniknąć zbędnego zanieczyszczenia wody)

 • Kiedy powstanie piana, delikatnie wyczyść podeszwę gąbką lub szczotką (jeśli zabrudzenie jest trudne do usunięcia)
 • Zmyj detergent czystą i zimną wodą
 • Możesz również użyć naturalne mydło gospodarcze i zastosować je bezpośrednio na podeszwę. Bądź bardzo ostrożny, żeby nie zmoczyć skóry wodą ani detergentem – może to zmienić jej naturalny kolor lub spowodować, że wyblaknie.
 • Nie używaj żadnych toksycznych i chemicznych substancji, gdyż mogą one nieodwracalnie zniszczyć podeszwę.

Co, jeśli moje huaraches zmokną?

Skóra jest bardzo trwałym materiałem, ale jest wrażliwa na zmoczenie. Z tego powodu najlepiej nie dopuszczać do jej kontaktu z wodą. Oczywiście wszyscy dobrze wiemy, że czasem złapie nas deszcz w środku słonecznego dnia i nasze buty się zmoczą. Co wtedy? Możesz użyć środka impregnującego do butów, aby ochronić je przed wodą i kurzem. A jeśli Twoje buty się przemoczą:

 • Bardzo dokładnie je wytrzyj używając miękkiego ręcznika lub ściereczki
 • Włóż do środka dużo gazet lub papieru i pozwól Twoim butom wyschnąć w temperaturze pokojowej
 • Wiemy, że suszenie butów bezpośrednio na słońcu lub przy grzejniku może być kuszącym i szybkim rozwiązaniem, ale nie róbcie tego. Tego typu źródła ciepła wysuszają skórę.

Jak pozbyć się głębszych zarysowań na skórze?

Delikatne zarysowania można usunąć poprzez delikatne polerowanie, natomiast głębsze wymagają trochę więcej nasze uwagi.

Ostrożnie wyczyść zarysowaną część buta miękką ściereczką i przyjrzy się zarysowaniu. Jeśli tylko kolor został zadrapany, ale powierzchnia buta jest nienaruszona, delikatną i suchą ściereczką nałóż na to miejsce balsam do butów w pasującym kolorze. Następnie nałóż ochronny preparat do skóry, żeby uniknąć kolejnych rys. Jeśli powierzchnia buta została naruszona, możesz użyć wypełniacza do skóry. Następnie wypoleruj delikatnie buta i nałóż balsam w odpowiednim kolorze. Jeśli nie jesteś pewien/pewna jak to zrobić skontaktuj się z zakładem zajmującym się renowacją obuwia.