W Fairclo wierzymy, że można inaczej. Wierzymy, że moda może być jednocześnie piękna i inspirująca oraz dobra dla naszej planety. Na naszej platformie znajdziesz europejskie marki premium, które tworzą swoje kolekcje z szacunkiem dla naszego środowiska oraz dla ludzi, z którymi współpracują. Stworzyliśmy Fairclo, ponieważ chcemy ułatwić Ci robienie zakupów online w sposób bardziej zrównoważony i świadomy.

W Fairclo bardzo poważnie podchodzimy do selekcji naszych marek. Zanim ich produkty trafią na naszą platformę, marki wypełniają przygotowaną przez nas deklarację, w której sprawdzamy ich działania na rzecz zrównoważonej i odpowiedzialnej mody. Wierzymy, że jako świadomy/a klient/ka potrzebujesz zaufanego miejsca, w którym możesz kupić pięknie i odpowiedzialnie wykonane ubrania. Zależy nam na bliskiej współpracy z naszymi markami, aby przekazać Ci jak najwięcej informacji o każdym produkcie, żebyś mogła / mógł podjąć jak najbardziej świadomą decyzję zakupową. 

Czym jest dla nas zrównoważona moda?

Nie jest to pojęcie, które można łatwo i jednoznacznie zdefiniować. Dla wielu osób zrównoważona moda może oznaczać zupełnie różne rzeczy. Każdy z nas ma własny zestaw unikalnych wartości, które mają wpływ na nasze wybory i sposób, w jaki patrzymy na świat. Wszyscy możemy uczyć się od siebie nawzajem, wpływać na siebie i wspólnie opowiadać się za pozytywnymi zmianami. Dlatego też chcemy pokazać Ci, na jakich my kryteriach oparliśmy wybór naszych marek.

  • Przejrzystość łańcucha dostaw - zależy nam, żeby przekazać Ci jak najwięcej informacji o procesie produkcji danej rzeczy. Chcemy współpracować z markami, które ujawniają jak najwięcej informacji i dzielą się nimi ze swoimi klientami. Transparentność to nie wybór, ale konieczność.
  • Zrównoważona, przyjazna dla środowiska produkcja - pod tym pojęciem kryje się wiele. Zaczynając od materiałów, których używają nasze marki, przez działania mające na celu ograniczenie emisji CO2 czy zmniejszenie zużycia wody, po używanie wyłącznie bezpiecznych dla środowiska substancji. Nawiązujemy współpracę z markami, które do produkcji swoich kolekcji używają naturalnych materiałów lub pochodzących z recyklingu. Bardzo też lubimy marki w 100% wegańskie, które nie używają żadnych materiałów pochodzenia zwierzęcego.
     
  • Etyczna produkcja - bardzo ważny dla nas punkt. Wszystkie nasze marki produkują swoje ubrania w sposób etyczny. Upewniają się, że ludzie tworzący ich kolekcje mają dobre i bezpieczne warunki pracy oraz dostają godne wynagrodzenie. 

  • Gospodarka obiegu zamkniętego - wspieramy marki, które swoimi działaniami wspierają cyrkularny model biznesowy. Czy to poprzez ponowne wykorzystanie różnych materiałów, czy poprzez użycie w 100% naturalnych materiałów, które po zakończeniu użytkowania mogą ponownie powrócić do natury nie niszcząc jej.

  • Odpowiedzialność społeczna - cenimy marki, które swoimi działaniami wpływają na lokalną społeczność. Zapewniając im dobrą pracę, walcząc razem z nimi o godne warunki czy zachowując lokalne tradycje. Wspieramy też wszelkie działania charytatywne naszych marek. Większość z nich przekazuje część swoich zysków na różne cele społeczne czy środowiskowe.

  • Wysoka jakość i ponadczasowy design - stawiamy duży nacisk na jakość i ponadczasowość produktów, które oferujemy. To bardzo ważne, aby ubrania służyły nam jak najdłużej, były funkcjonalne i miały potencjał towarzyszyć nam przez wiele lat i sezonów. Przyświeca nam jeden cel: kupuj mniej, a lepiej. 

Żadna z naszych marek nie jest idealna, ale wszystkie łączy jedno - swoimi działaniami starają się zapoczątkować pozytywne zmiany w przemyśle modowym.  

Mamy nadzieję, że zainteresowaliśmy Cię chociaż trochę i że zostaniesz z nami na dłużej.