Pierwszym krokiem do zbudowania etycznej i zrównoważonej garderoby jest ograniczenie kupowania ubrań: oznacza to kupowanie mniejszej liczby, ale wysokiej jakości odzieży, która może cieszyć nas przez wiele sezonów. Mamy dla Was dobrą wiadomość: wszystkie produkty L’Envers są zaprojektowane tak, aby przetrwały lata, dzięki czemu możesz zminimalizować swój wpływ na środowisko. Ale to tylko połowa drogi.

Drugim bardzo ważnym krokiem jest dbanie o swoje ubrania, abyś mogła się nimi cieszyć jak najdłużej. Trzeba je traktować z miłością i odpowiednio je pielęgnować. Poniżej znajdziesz przewodnik marki, który pomoże Ci przedłużyć trwałość Twoich ubrań. Dowiesz się też jak naprawić swoje ubrania, jeśli ulegną zniszczeniu.

Właściwa pielęgnacja ubrań nie wymaga wiele wysiłku ani czasu. Wystarczy tylko wiedzieć jak to zrobić.

BAWEŁNA I WŁÓKNO KONOPNE

Materiał, który wykorzystuje marka składa się w 51% z bawełny organicznej i 49% z konopi organicznych. Konopie są jednym z najstarszych włókien na świecie i były jednymi z pierwszych uprawianych przez ludzi około 10 000 lat temu, głównie do celów leczniczych. W swojej fakturze jest podobny do lnu i łatwo łączy się go z innymi naturalnymi włóknami, dzięki czemu jest trwały i miękki. Konopie nie wymagają pestycydów, przywracają 60% -70% składników odżywczych, które są zabierane z powrotem do gleby i zużywają do czterech razy mniej wody niż inne włókna - co czyni je jednym z najbardziej przyjaznych dla środowiska włókien do produkcji. Konopie nie wymagają też dużej powierzchni i potrzebują niewielkiej ilości wody do wzrostu.

Marka L’Envers postanowiła połączyć dwa materiały, organiczną bawełnę i organiczne włókna konopne, aby uzyskać dużą miękkość przy wykorzystaniu 100% naturalnych materiałach.

Jak nosić ubrania z mieszanką konopi: materiał konopi jest nieco cięższy i jest najbardziej odpowiedni na wiosnę, jesień i zimę. Można go nosić latem, ale w wysokich temperaturach może okazać się niezbyt wygodny. Świetnie komponuje się z lekką bawełną.

Naturalne właściwości konopi: konopie mają doskonałą wytrzymałość i trwałość - są 2-3 razy mocniejsze niż bawełna. Jest to materiał bardzo oddychający, wysoce odporny na ścieranie, stosunkowo lekki i bardzo dobrze odprowadza wilgoć. Naturalna tekstura konopi jest zazwyczaj widoczna na tkaninie, nadając jej naturalny, surowy wygląd. Konopie to grubsze włókna, nie są tak gładkie jak jedwab i bawełna, ale są odporne na zagniecenia i zmiękczają się wraz z zużyciem bez jednoczesnego niszczenia włókna. Materiał konopny jest antybakteryjny i odporny na zapachy oraz jest bardziej stabilny termicznie niż bawełna.Jest w stanie szybko ulec biodegradacji (syntetyki przykładowo rozkładają się po 300-600 lat i uwalniają chemikalia do gleby).

JAK DBAĆ O UBRANIA L'ENVERS WYKONANE Z ORGANICZNEJ BAWEŁNY I KONOPI?

Konopie są jedną z nielicznych tkanin, której stają się bardziej miękkie w trakcie użytkowania, co oznacza, że ubrania z nich wykonane będą na całe życie pod warunkiem odpowiedniej pielęgnacji.

Do czyszczenia ubrań z mieszanki bawełny i konopi zalecamy pranie ręcznie lub w pralce w zimnej wodzie z użyciem łagodnego detergentu lub mydła. W przypadku prania ręcznego, resztki mydła należy bardzo dokładnie spłukać, ponieważ mogą powodować brązowe plamy spowodowane utlenianiem. Jeśli tak się zdarzy, natychmiast wypierz plamę w ciepłej wodzie.

Susz ubranie na płasko i rozłóż lub rozciągnij je, aby uniknąć zagnieceń na tkaninie podczas wysychania. Nie pozwól jej dokładnie wyschnąć, ponieważ materiał może stać się kruchy i odzyskać naturalną wilgotność i elastyczność po kilku godzinach. Prasowanie odzieży z konopi jest o wiele łatwiejsze, gdy jest lekko wilgotna. Jeśli tkanina jest całkowicie sucha, lekko zwilż ją i prasuj w średniej lub wysokiej temperaturze.

Konopie mają naturalne właściwości odstraszające mole i mogą być przechowywane normalnie.