Pierwszym krokiem do zbudowania etycznej i zrównoważonej garderoby jest ograniczenie kupowania ubrań: oznacza to kupowanie mniejszej liczby, ale wysokiej jakości odzieży, która może cieszyć nas przez wiele sezonów. Mamy dla Was dobrą wiadomość: wszystkie produkty L’Envers są zaprojektowane tak, aby przetrwały lata, dzięki czemu możesz zminimalizować swój wpływ na środowisko. Ale to tylko połowa drogi.

Drugim bardzo ważnym krokiem jest dbanie o swoje ubrania, abyś mogła się nimi cieszyć jak najdłużej. Trzeba je traktować z miłością i odpowiednio je pielęgnować. Poniżej znajdziesz przewodnik marki, który pomoże Ci przedłużyć trwałość Twoich ubrań. Dowiesz się też jak naprawić swoje ubrania, jeśli ulegną zniszczeniu.

Właściwa pielęgnacja ubrań nie wymaga wiele wysiłku ani czasu. Wystarczy tylko wiedzieć jak to zrobić.

BAWEŁNA ORGANICZNA

Nic dziwnego, że połowa wszystkich tkanin produkowanych na całym świecie jest wykonana z bawełny. Miękki i wygodny, naturalny materiał jest hipoalergiczny, zdrowy dla skóry i oddychający.

Uprawa tradycyjnej bawełny wykorzystuje 25% pestycydów stosowanych na świecie. Z szacunku dla naszej planety, wszystkie ubrania bawełniane marki są wykonane w 100% z bawełny organicznej. Ich bawełna jest uprawiana bez użycia toksycznych pestycydów czy nawozów, wolna od modyfikacji genetycznych i nie wymaga nawadniania (tylko woda deszczowa).

Bawełna, którą wykorzystuje marka pochodzi z Brazylii, jest to tradycyjna wieloletnia bawełna Moco, odmiana pochodząca z półsuchych północnych regionów Brazylii.

Wbrew powszechnemu przekonaniu biel nie jest oryginalnym kolorem bawełny. Tysiące lat temu rosła w wielu różnych kolorach, takich jak złamana biel, brąz i zieleń. W L’Envers używa się naturalnej, niebarwionej bawełny, która jest czysta i biodegradowalna. Posiada certyfikat GOTS i OCC Guarantee. GOTS oznacza Global Organic Textile Standard i ustanawia najwyższe ekologiczne, zrównoważone i społeczne wymagania dla włókien wytwarzanych organicznie i naturalnie.

JAK DBAĆ O UBRANIA L'ENVERS WYKONANE Z BAWEŁNY ORGANICZNEJ?

Zalecamy pranie ręcznie w zimnej wodzie lub w max. 30°C, bez użycia chloru. Nie zalecamy prania w pralce, suszenia w suszarce oraz prania chemicznego.

Jeśli zdecydujesz się na pranie ręczne, zalecamy umieszczenie Twojego ubrania w specjalnym worku, aby zapobiec uszkodzeniu bawełny w bębnie pralki.

Bawełna organiczna, podczas uprawy, nie jest narażona na osłabiające, agresywne chemikalia tak jak to się dzieje w przypadku bawełny uprawianej konwencjonalnie. Dlatego też nie zaleca się prania bawełnianych ubrań L’Envers przy użyciu silnych, chemicznych detergentów, które mogą być szkodliwe dla delikatnych, niebarwionych włókien, nie wspominając o środowisku i Twoim zdrowiu. Użyj delikatnego, naturalnego mydła, nie używaj zmiękczacza.

Nigdy nie wieszaj mokrej dzianiny, pozwól jej wyschnąć na płasko na białym ręczniku, aby odzyskały swój pierwotny kształt. Prasuj max. do temperatury 110°C. Nie pierz surowej bawełny organicznej z innymi kolorami. Gdy dzianina jest mokra, nie pozwól, aby dotykała materiałów w innych kolorach.

Aby odpowiednio przechowywać bawełniane swetry i kardigany, warto je złożyć, aby zachowały swój kształt. Dzianin nie wolno wieszać na wieszaku, ponieważ mogą stracić swoją formę.

Bawełna jest łatwa w pielęgnacji, można ją prać w sposób przyjazny dla środowiska.