Pielęgnacja:

  • Swetry wełniane należy prać tylko wtedy, gdy jest to konieczne. Najczęściej wystarczy wystawić je na działanie powietrza przez całą noc. Dzięki temu zregenerują się tracąc zapachy i odzyskają jędrność i miękkość.
  • Wybieraj detergenty, które nie zawierają szkodliwych substancji, przestrzegaj dawek wskazanych na opakowaniu, nie przekraczając ich ilości.
  • Nie zalecamy stosowania płynu do zmiękczania tkanin, często powoduje to filcowanie się swetra.
  • Jeśli pranie Twojego swetra jest koniecznie, upierz go ręcznie. Napełnij miskę ciepłą wodą, dodaj niewielką ilość detergentu, a następnie zanurz praną odzież. Pozostaw do namoczenia na 5 minut, lekko potrząśnij, aby usunąć brud, a następnie przepłucz. Ubranie wyciśnij bardzo delikatnie, następnie rozłóż je na płasko na ręczniku. Susz ubranie z dala od źródeł ciepła i światła słonecznego, które mogłoby spowodować ich zażółcenie, zwłaszcza tych w jasnych kolorach.
  • Jeśli chcesz uprasować wełnianą odzież, umieść na niej bawełniany ręcznik, aby uniknąć bezpośredniego kontaktu z ciepłem. Ustaw program do wełny na żelazku i zawsze używaj pary.

Jak uratować sfilcowany sweter?

Miskę napełnij ciepłą wodą i dodaj trochę sody oczyszczonej, zanurz ubranie, a następnie wypłucz w innej misce ciepłą wodą zmieszaną z pół szklanki gliceryny. Jeśli ubranie jest szczególnie zniszczone, namocz je przez cały dzień w roztworze wody i amoniaku: łyżeczka na każdy litr wody.

WEŁNA

Wełna zawsze była używana ze względu na jej miękkość i zdolność do izolacji termicznej, zarówno przed zimnem, jak i ciepłem. Składnikiem wełny jest keratyna, substancja podobnej do tej, która znajduje się wewnątrz naszych włosów i ma bardzo dobre właściwości izolacyjne, również dzięki poduszkom powietrznym utworzonym pomiędzy pofałdowaniami jej włókien.
Higroskopijność to kolejna ważna cecha wełny, która jest w stanie wchłonąć i zatrzymać cząsteczki wody do 30% swojej wagi, nie dając wrażenia wilgoci.
Niezwykle elastyczny i wytrzymały materiał nawet poddany silnemu wydłużaniu i skręcaniu, całkowicie odzyskując swój pierwotny kształt, dzięki czemu nasze swetry są praktycznie odporne na zagniecenia. Wełna jest również włóknem antystatycznym, co oznacza, że ​​nie ładuje się elektrostatycznie, a tym samym nie przyciąga kurzu.

Marka FLO używa certyfikowanych przędz ZQue™. Certyfikat gwarantuje pełną identyfikowalność włókna, zapewniając maksymalną przejrzystość w całym procesie produkcyjnym. Cały proces produkcyjny jest certyfikowany krok po kroku, od pastwisk i hodowli, poprzez włókna, aż po proces przędzenia. Wełna, której używa marka jest wolna od cierpienia i okrucieństwa wobec zwierząt.