Pielęgnacja:

Pranie ręczne lub w pralce w temperaturze 30°C (delikatny cykl)
Delikatny cykl wirowania
Suszenie z dala od bezpośredniego działania promieni słonecznych
Odradzamy stosowanie chemicznych środków piorących oraz płynu do zmiękczania tkanin, ponieważ może on powodować uszkodzenia włókien. Sugerujemy zastąpienie go białym octem lub kwasem cytrynowym rozcieńczonym dużą ilością wody. Stosowanie neutralnych mydeł, octu czy kwasu cytrynowego będzie zdecydowanie lepszym wyborem dla Twojego ubrania, skóry oraz ekosystemu.

Materiały

KONOPIE

Przędza konopna zapewnia wysoką izolację termiczną i przepuszczalność powietrza, dzięki czemu jest podobna do wełny, chłodna latem i ciepła zimą. Konopie pozwalają tworzyć tkaniny bardziej odporne na działanie mechaniczne niż jakikolwiek inny naturalny materiał.

Tkaniny wykonane z konopi mają również inne ciekawe właściwości: odbijają promienie ultrafioletowe, chronią przed polami elektrostatycznymi, nie przewodzą prądu, nie podrażniają skóry, ponieważ są hipoalergiczne i trzymają bakterie z dala od powierzchni naszego organizmu, ponieważ działają antyseptycznie. Przy produkcji konopi zużycie zasobów i energii jest zminimalizowane.

BAMBUS

Bambus to roślina zawierająca celulozę, rośnie bez pomocy człowieka i bez użycia pestycydów czy nawozów. Zbiory odbywają się mniej więcej co 3 lata, unikając niszczących procesów wylesiania. Uprawa bambusa ma niewielki wpływ na środowisko i bardzo często potrzebuje tylko wody deszczowej i wydziela duże ilości tlenu. Zdolność do wchłaniania wilgoci i naturalne właściwości antybakteryjne sprawiają, że jest to doskonały materiał na każdy rodzaj odzieży.

BAWEŁNA ORGANICZNA

Wybór bawełny organicznej jest ważny zarówno dla poszanowania środowiska, jak i dla dobra ludzi. Uprawa tradycyjnej bawełny obejmuje 16% sprzedawanych na świecie pestycydów, które są szkodliwe dla naszej planety i mogą być źródłem alergii skórnych z powodu ich pozostałości w tkaninie, która ma potem bezpośredni kontakt z naszym ciałem. Uprawa bawełny organicznej redukuje emisję gazów oraz zmniejsza zużycie wody i energii. Bawełna organiczna jest hipoalergiczna.