DOSTAWA

Jesteśmy marketplacem, czyli platformą technologiczną łączącą zrównoważone marki z całej Europy bezpośrednio z klientami. Nie mamy swojego magazynu, a wszystkie produkty wysyłane są bezpośrednio od naszych marek. Po otrzymaniu i opłaceniu przez Ciebie zamówienia automatycznie przesyłamy o nim informację do wybranej marki, która jest odpowiedzialna za przygotowanie i wysłanie Twoich produktów. W związku z tym Fairclo nie jest bezpośrednio odpowiedzialne za wysłanie do Ciebie produktów, tylko marka.

To najprostszy i przyjazny środowisku sposób na dostarczenie produktu do Ciebie.

Do jakich krajów wysyłane są zamówienia?

Marki same ustalają państwa, do których chcą wysyłać swoje zamówienia. Wszystkie prowadzą wysyłkę na terenie Europy, a większość z nich wysyła swoje produkty również na całym świecie.

Jaki jest koszt przesyłki?

W przypadku zamówień o wartości powyżej 700 zł na terenie Polski i UE otrzymasz darmową przesyłkę.

Koszt przesyłki produktów o wartości poniżej 700 zł do Polski to 18 zł, a do innych krajów Unii Europejskiej 60 zł.*

*Jeśli wybrana marka oferuje darmową przesyłkę na terenie Europy, jest też ona darmowa u nas. Informacja o tym dostępna jest na stronie danego produktu.

Jak długo będę czekać na moją przesyłkę?

Czas przesyłki może być różny w zależności od marki. Ta informacja jest również dostępna na stronie każdego produktu, żeby umożliwić Ci podjęcie świadomej i przemyślanej decyzji.

Kiedy tylko złożysz swoje zamówienie, Fairclo natychmiast poinformuje o tym daną markę i proces kompletowania zamówienia zostanie rozpoczęty.

Jeśli zdecydujesz się zamówić kilka produktów od różnych marek w tym samym czasie, każdy z nich zostanie do Ciebie dostarczony osobno.

Z powodu trudnej sytuacji związanej z COVID-19 mogą wystąpić opóźnienia w dostawie, bardzo prosimy o wyrozumiałość.

Czy do mojego zamówienia naliczone zostaną cła lub podatki importowe?

Jeśli mieszkasz w kraju Unii Europejskiej, do Twojego zamówienia nie zostaną doliczone żadne dodatkowe podatki.

Przy dostawie produktów poza Unię Europejską mogą zostać naliczone cła i podatki. Fairclo oraz marka nie ma nad tym żadnej kontroli i nie ponosi odpowiedzialności finansowej w przypadku wystąpienia dodatkowych kosztów z tym związanych. Jesteś odpowiedzialna/y za opłacenie wszelkich obowiązujących ceł i podatków. Jeśli potrzebujesz więcej informacji na ten temat, skontaktuj się ze swoim lokalnym urzędem celnym.

Czy otrzymam potwierdzenie wysłania mojego zamówienia?

Tak, po skompletowaniu i nadaniu zamówienia przez markę, wyślemy do Ciebie email z potwierdzeniem wysyłki. W wiadomości znajdziesz numer wysyłki oraz datę wysłania.

Jeśli chcesz dowiedzieć się jaki jest status Twojej przesyłki, użyj numeru przesyłki i linka z wiadomości potwierdzającej wysyłkę.

Co, jeśli moja przesyłka jest opóźniona?

Jeśli Twoja przesyłka ma opóźnienie i sprawa nie została wyjaśniona przez markę, skontaktuj się z nami na contact@fairclo.com, zrobimy wszystko, żeby jak najszybciej rozwiązać tę kwestię. Jeśli w ciągu 30 dni od wysłania produktów przesyłka nie zostanie dostarczona na wskazany przez Ciebie w zamówieniu adres, możesz skorzystać z odstąpienia od umowy zgodnie z Regulaminem.

Co, jeśli pomylę się przy wpisywaniu adresu do wysyłki?

Przed zatwierdzeniem zamówienia upewnij się proszę, że dane do wysyłki są poprawne. Fairclo ani marki na naszej platformie nie ponoszą odpowiedzialności za zagubione lub niedostarczone przesyłki, jeśli podany wskazany w zamówieniu adres nie był poprawny. Jeśli z tego powodu Twoje zamówienie wróci do marki, koszt jej zwrotu leży po Twojej stronie.

ZWROTY

Mamy nadzieję, że podoba Ci się produkt, który u nas zakupiłaś/eś. Staramy się, aby dostępne u nas rzeczy były najwyższej jakości. Zwroty zamówień wiążą się z dodatkowym kosztem środowiskowym, więc mamy nadzieję, że zminimalizujemy ilość zwrotów udostępniając Ci na naszej platformie jak najwięcej informacji o danym produkcie.

Jednak całkowicie rozumiemy, że czasami produkt może okazać się nietrafiony. Poniżej dowiesz się co zrobić w takim przypadku i jak zwrócić produkt kupiony na naszej platformie.

Fairclo to marketplace, czyli platforma technologiczną łączącą zrównoważone marki z całej Europy bezpośrednio z klientami. Nie mamy swojego magazynu, a wszystkie produkty wysyłane są bezpośrednio od marek, które promują swoje produkty na naszej platformie.

Podczas składania zamówienia w Fairclo zawierasz umowę zakupu bezpośrednio ze sprzedawcą, w związku z czym zwrot zakupionych produktów następuje bezpośrednio do wybranej marki, a nie Fairclo.

Jeśli chcesz zwrócić produkt, poinformuj nas o tym wysyłając wiadomość poprzez formularz kontaktowy lub e-mail na contact@fairclo.com. Prześlij nam numer zamówienia oraz oświadczenie o zwrocie produktów. Masz na to 14 dni od dnia otrzymania przesyłki. Wyślemy Ci wszystkie instrukcje i adres marki, na który należy wysłać przesyłkę.

Wszystkie produkty muszę być w nienaruszonym stanie – nienoszone, nieprane oraz z dołączonymi wszystkimi oryginalnymi metkami. Niestety, nasze marki nie będą w stanie przyjąć zwrotu, który nie spełnia tych warunków. Korzystnie dla środowiska byłoby jeśli odeślesz zamówienie w opakowaniu, które otrzymałaś/eś.

Czy mogę zwrócić wszystkie produkty?

Wszystkie produkty, poza kilkoma wyjątkami, mogą zostać zwrócone. Otrzymasz za nie pełen zwrot wcześniej poniesionych kosztów.

Produkty oznaczone jako made-to-measure (szyte na wymiar), bielizna, kolczyki oraz inne produkty zabezpieczone paskiem higienicznym nie podlegają zwrotom.

Ile będzie mnie kosztować zwrot?

Jeśli dana marka oferuje darmowe zwroty, w przesyłce będzie dołączona etykieta zwrotu lub specjalny kod.

Jeśli dana marka nie oferuje darmowego zwrotu, jesteś odpowiedzialna/y za wysłanie przesyłki na swój koszt.

Jeśli dany produkt ma widoczną wadę, dana marka jest odpowiedzialna za poniesienie kosztów zwrotu. Prosimy, poinformuj nas o wadliwym produkcie jak najszybciej wysyłając nam maila z numerem zamówienia i opisem wady na: contact@fairclo.com

Jesteś odpowiedzialna/y za poprawne wypełnienie formularza zwrotu oraz za wszystkie produkty, do momentu dostarczenia ich do danej marki.

Jak wygląda proces zwrotu i kiedy otrzymam zwrot pieniędzy?

Jak tylko zwrócony produkt wróci do marki i zostanie przez nią sprawdzony, marka powiadomi nas o tym, a my wyślemy do Ciebie email potwierdzający czy zwrot został uznany (produkt jest w stanie nienaruszonym), czy odrzucony.

Jeśli Twój zwrot zostanie zaakceptowany, otrzymasz zwrot kosztów. Staramy się zrobić to jak najszybciej. Prawnie jesteśmy zobowiązani do zwrotu pieniędzy w terminie do 14 dni roboczych od otrzymania zwracanej przesyłki w nienaruszonym stanie.

Czy mogę wymienić dany produkt?

Na ten moment nie mamy możliwości wymiany produktów. Jeśli chcesz kupić ten sam produkt tylko w innym rozmiarze czy kolorze, poinformuj nas o tym przez formularz kontaktowy lub przez wiadomość e-mail oraz złóż ponownego zamówienia.

Co jeśli zwracana przesyłka zostanie uszkodzona lub zagubiona?

Fairclo nie jest odpowiedzialne za uszkodzoną lub zagubioną przesyłkę.

W przypadku jakichkolwiek problemów z przesyłką, skontaktuj się proszę bezpośrednio z marką. Na pewno zrobią wszystko, żeby Ci pomóc. Jeśli mimo to problem nie pozostanie rozwiązany, napisz do nas, zawsze chętnie Ci pomożemy!

Czy mogę anulować moje zamówienie?

Możesz anulować opłacone zamówienie, jeśli nie zostało jeszcze wysłane. Produkty made-to-order nie mogą zostać anulowane. Powiadom nas o chęci anulowania Twojego zamówienia wysyłając nam wiadomość e-mail na contact@fairclo.com. Postaramy się zwrócić Twój pieniądze tak szybko jak będzie to możliwe, ale nie potrwa to dłużej niż 7 dni.

Masz dodatkowe pytania?

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące zwrotów, napisz do nas na contact@fairclo.com.