BEHIND THE BRAND: TALES OF ANYDAY

Tales of Anyday to ubrania zaprojektowane tak, aby każda kobieta czuła się i wyglądała w nich pięknie. Ubrania, których podstawą jest zrównoważona produkcja i które zostały zaprojektowane z myślą o prostocie i funkcjonalności. Ich estetyka przywodzi na myśl spokój i subtelność. To ubrania, które podkreślają piękno naszego codziennego życia i piękno prostoty każdego dnia. To piękno, które tkwi w najprostszych chwilach najbardziej zwyczajnych dni - w naszych codziennych filiżankach kawy i śmiechu naszych najbliższych. Bo to właśnie one są elementami układanki, które sprawiają, że nasze życie jest spełnione.

Wysoka jakość ubrań tkwi w starannie wyselekcjonowanych tkaninach. Tales of Anyday to świadoma marka, która dba o dobór przyjaznych dla środowiska materiałów oraz zrównoważone metody produkcji. Bardzo ważnym aspektem jest jakość samego projektu oraz końcowego produktu. Dla projektantki i założycielki marki zrównoważona moda to ekscytująca podróż, w której każdy podjęty krok prowadzi markę w kierunku coraz bardziej przyjaznego dla środowiska rezultatu. Ta droga jest esencją marki.

Misją Tales of Anyday jest zrównoważona produkcja. Marka jest w pełni poświęcona inwestowaniu wszelkich wysiłków w tworzenie zrównoważonych ubrań. Koncentruje się na tworzeniu projektów, które będą nam służyć i pozostaną dla nas atrakcyjne przez wiele sezonów. Bardzo istotna jest dla nich wysoka jakość produktów, ponieważ jest to niezbędny element tego, aby odzież mogła być używana przez długi czas. 

Funkcjonalność, estetyka, komfortowy krój, wysoka jakość oraz przyjazne dla środowiska materiały to główne czynniki jakimi kieruje się marka podczas procesu projektowania swoich kolekcji.

Bardzo ważnym aspektem są również metody produkcji oraz uczciwe warunki pracy dla osób tworzących produkty marki. Jeśli chodzi o dobór materiałów, Tales of Anyday stawia na naturalne materiały, takie jak len, bawełna organiczna czy tencel. Więcej szczegółowych informacji o ich produktach, podejściu do zrównoważonej mody oraz wyznawanych wartościach można znaleźć w poszczególnych opisach produktów marki.

Obecnie Tales of Anyday jest zlokalizowane w Kopenhadze, w Danii. Większość produkcji odbywa się w pracowni projektantki w dzielnicy Christianshavn w Kopenhadze. Niektóre ubrania są produkowane na Łotwie w niewielkim zakładzie produkcyjnym w uczciwych warunkach pracy, gdzie projektanta z łatwością utrzymuje bliską i przejrzystą współpracę.

Zdjęcia: Tales of Anyday
Wszelkie informacje pochodzą ze strony marki oraz z deklaracji (Sustainability Declaration), którą założycielka marki wypełniła zanim rozpoczęliśmy naszą współpracę. 

 

ZOBACZ KOLEKCJĘ