BEHIND THE BRAND: FRANCIS STORIES

Francis Stories tworzy wełniane ubrania wyróżniające się wyjątkową miękkością i wygodą oraz eleganckim i prostym designem. Marka używa najlepszych i całkowicie naturalnych włókien, które w połączeniu z niezwykłym kunsztem, tworzą ubrania, które przetrwają wiele sezonów. 

Wszystkie projekty marki muszą spełnić jeden obowiązkowy warunek:
dostarczenie klientkom najwyższej jakości ubrań w jak najbardziej zrównoważony sposób.

Marka, poprzez długotrwałą jakość swoich projektów i materiałów, zachęca, aby użytkować ich ubrania jak najdłużej, zmniejszając w ten sposób tempo, w jakim potrzebne są nowe surowce, oraz tempo, w jakim tworzone są nowe produkty, pozostawiając Naturze więcej czasu do regeneracji. 

Francis Stories opowiada się za stosowaniem wyłącznie produktów naturalnych, głównie wełny, która jest biodegradowalna, oraz metali, które choć nie są biodegradowalne, występują naturalnie w przyrodzie. Marka trzyma się z daleka od materiałów syntetycznych, ponieważ nie są one ani naturalne, ani biodegradowalne.

Marka dąży do tego, aby cały proces produkcyjny przebiegał z szacunkiem wobec wszystkich zaangażowanych osób. Zamiast wysyłać całą produkcję w odległe miejsca w celu obniżenia kosztów, założyciele zdecydowali się skoncentrować ją w Europie. I tak ubrania Francis Stories produkowane są w całości w Portugalii, blisko siedziby marki, gdzie wykwalifikowani rzemieślnicy mają zapewnione sprawiedliwe warunki pracy, które pozwalają na godne życie. Bliskość fabryki pozwala założycielom marki na bliższy nadzór nad całym procesem produkcyjnym. 

Francis Stories wykorzystuje wełnę pochodzącą z SustainaWool Integrity Program, który gwarantuje produkcję najwyższej jakości wełny w sposób zrównoważony z poszanowaniem naturalnych zasobów i z troską o dobrostan zwierząt. Surowa wełna pochodzi z Australii i jest następnie przetwarzana we Włoszech, skąd marka zamawia gotową do wykorzystania w produkcji dzianin przędzę.

Marka wierzy w to, że używanie tylko naturalnych materiałów ma mniejszy wpływ na środowisko, ponieważ Natura jest w stanie sama w pełni zregenerować wszelkie odpady powstające podczas użytkowania oraz po utylizacji produktu stworzonego z naturalnych i bezpiecznych dla środowiska materiałów.

Zdjęcia: Francis Stories
Wszelkie informacje pochodzą ze strony marki oraz z deklaracji (Sustainability Declaration), którą założyciele marki wypełnili zanim rozpoczęliśmy naszą współpracę.

 

ZOBACZ KOLEKCJĘ