BEHIND THE BRAND: ACTANDBE

„I believe in a world where we consume less but better”
- Laura, założycielka marki

Marka powstała w listopadzie 2019 roku jako pierwsza ekologiczna marka odzieży sportowej, wyprodukowana w 100% w Hiszpanii. Pragnąc, aby moda miała pozytywny wpływ, ActandBe projektuje i tworzy ubrania z najwyższą troską o planetę, wykorzystując między innymi ekologiczne materiały, takie jak bawełna organiczna, organiczne włókno bambusowe i poliester z recyklingu, bez użycia materiałów pochodzenia zwierzęcego.

100% produkcji jest lokalna. Od tkanin po produkcję odzieży, w tym etykiety i opakowania. Wszystko jest produkowane w Hiszpanii. W ten sposób marka może zmniejszyć swój ślad węglowy. Ponadto może lepiej kontrolować proces produkcji. Założycielka marki upewnia się, że każdy, kto bierze udział w produkcji ubrań ActandBe, jest traktowany uczciwie i z szacunkiem. Dodatkowo firma wspiera sektor tekstylny w Hiszpanii, który znacznie ucierpiał na skutek przenoszenia firm modowych do Azji po 2000 roku.

Od początku istnienia, ActandBe sadzi jedno drzewko za każde otrzymane zamówienie. Ten niewielki wysiłek pomaga zrekompensować w niewielkim stopniu emisję CO2 związaną z działalnością gospodarczą marki i przyczynia się do ponownego zalesiania różnych obszarów planety.

ActandBe narodziło się jako marka, w której przejrzystość, szacunek dla pracy ludzi i ochrona środowiska są najważniejsze.

 

Zdjęcia: ActandBe
Wszelkie informacje pochodzą ze strony marki oraz z deklaracji (Sustainability Declaration), którą założycielka marki wypełniła zanim rozpoczęliśmy naszą współpracę.

 

ZOBACZ KOLEKCJĘ